5 termálních měst, kde se v zimě ohřeješ

5 termálních měst, kde se v zimě ohřeješ

Chceš se schovat před mrazivým počasím? Dali jsme hlavy dohromady a vybrali 5 TOP termálních destinací v blízkém okolí!

Mrazivá zima se vlády drží už hodnou chvíli. Možná jsi uvažoval o místech, kde by se dalo trochu ohřát? Připrav se na teplé jarní paprsky a navštiv jednu z populárních lázeňských destinací. Krásně si odpočineš a očistíš tělo i mysl.

St. Martins nedaleko Frauenkirchenu (Rakousko)

179 km z Brna (2 hodiny autem)

Termální lázně nedaleko Neusiedler See v lůně nedotknuté přírody nabízejí pět vnitřních a tři venkovní bazény. Horké prameny vyvěrají s teplotou 43 stupňů a pH hodnotou 7,9. Pokud se potřebuješ uvolnit a relaxovat, rakouské St. Martins je to pravé místo. Tříhodinový vstup stojí 18 euro (490 Kč).

termální lázně st. martins


Vyrážíš do termálů a chceš si domluvit spolujízdu?

Najdi jízdu         Nabídni jízdu


Gellért v Budapešti (Maďarsko)

325 km z Brna (3 hodiny autem)

Jedny z nejznámějších maďarských lázní pocházejí z 15. století. Takzvané „blatné lázně“ byly populární i mezi Turky díky svým horkým pramenům, jejichž teplota dosahuje od 26 do 38 stupňů. Prostředí lázní bylo postavené v secesním slohu a tak, jak je známe dnes, jsou přístupné od roku 1918. Celodenní vstup se pohybuje kolem 5000 Ft (430 Kč).

termální lázně gellért budapešť

Krynica-Zdrój (Polsko)

309 km z Ostravy (3 hodiny a 30 minut autem)

Koupele Krynica s 200 let dlouhou tradicí najdeš u hranic Polska a Slovenska. Starodávné lázeňské město je poseté monumentálními budovami sanatorií a historických lázeňských budov, ale i městskou zelení a fontánami. Kromě lázní je tu k dispozici lyžařský areál. Celodenní vstup do lázní u parku Zdrojowy se pohybuje od 100 Kč.

termální lážně krynica

Rajecké Teplice (Slovensko)

124 km z Ostravy (2 hodiny autem)

Nejznámější léčivé koupele na Slovensku využívají prameny s teplotou 38 stupňů a léčí funkční i degenerativní nemoci pohybového aparátu. Kromě lázeňského areálu v antickém stylu si můžeš užít i přírodu okolo, které dominuje zejména Rajecké jezírko. Douhodinový vstup do termálních lázní se pohybuje kolem 10 euro (270 Kč).

termální lázně rajecké teplice

Luhačovice

316 km z Prahy (3 hodiny a 15 minut autem)

Kvůli dobrým termálům není třeba jezdit daleko! Na návštěvu termálních lázní v Česku tě pozveme do Bílých Karpat, města Luhačovice. Ty se řadí mezi jedny z nejlepších léčebných míst v Evropě pro potíže s dýchacími cestami. Město je také proslavené jedinečným stylem, který mu dodal architekt Dušan Jurkovič. Dvoudenní pobyt s vícero službami lze objednat už okolo 1800 Kč.

termální lázně luhačovice

Dozvědět se více o

Víkend

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte politikou cookies

Nabídni jízdu