Co se u nás děje?

Novinky

Řidiči autobusů se chystají stávkovat. To ale vaše cestovatelské plány nemusí nijak ohrozit

V nejbližších dnech dopravní odbory rozhodnou, jestli budou řidiči autobusů stávkovat kvůli nízkým mzdám. Po pondělním jednání vlády s hejtmany je stávka o něco blíž. Nejvyšší představitelé krajů totiž peníze pro řidiče nesehnali.

Přes 1,6 milionu nabídnutých míst. První rok BlaBlaCaru v ČR

Je tomu rok, co celosvětová platforma zprostředkující spolujízdu BlaBlaCar vstoupila na český a slovenský trh. Během prvního roku si členové BlaBlaCar v Česku a na Slovensku navzájem nabídli 1 682 217 volných míst ke svezení, přičemž součet nabízených tras činí bezmála 136 milionů kilometrů.

Přeplněné autobusy, zpožděné vlaky. Cesta za blízkými se může o Vánocích pěkně protáhnout

Podíváte-li se do nabídky českých přepravních společností, zjistíte, že v předvánočním čase není vůbec jednoduché sehnat jízdenku na vámi požadovanou trasu. Se spolujízdou si ušetříte spoustu nervů a cesta vás navíc vyjde výrazně levněji.

Case study: 5 rad, jak zákazníkům „prodat“ novinky ve službě

Společnosti jako BlaBlaCar s trochou nadsázky působí ve stavu permanentní evoluce. Jak pracují se svou komunitou a jak se šije produkt na míru? Na to jsme se podívali detailněji prostřednictvím případové studie společnosti BlaBlaCar.

Advent se blíží. 5 nejkrásnějších vánočních trhů ve střední Evropě vám učaruje

Rozhodli jsme se Vám přiblížit 5 trhů, které jsou v krátké dojezdové vzdálenosti a rozhodně stojí za to je navštívit. Praha, Plzeň, Bratislava, Vídeň a Drážďany – to všechno jsou města, kde Vás vánoční atmosféra doslova pohltí. A jak jinak se tam dostat, než spolujízdou s BlaBlaCarem.

76 % Čechů cestuje nejraději automobilem. Nejčastěji kvůli rodině a práci

Z průzkumu společnosti BlaBlaCar, který realizovala na vzorku 1 592 respondentů, vyplývá, že nejčastěji Češi cestují za rodinou (34 %), do práce cestuje 29 % Čechů, důležitým faktorem jsou i volnočasové aktivity (20 %).

Stále více studentů využívá výhod sdílené ekonomiky. Při cestování na univerzity…

80 % vysokoškoláků si odkládá peníze stranou a více než 15 % z nich si šetří na cestování. Tato data vyplývají z výsledků unikátního průzkumu mezi 2 179 studenty, který provedla společnost Studenta Media.

5 opomíjených klenotů ve vašem okolí, které stojí za to navštívit

V Evropě je spousta krásných míst, kam stačí vyrazit v pátek večer a sobotní ráno si již můžete užívat příjemného osvěžení. Vybrali jsme pro vás 5 atraktivních evropských destinací, při jejichž návštěvě rozhodně nebudete litovat!

10 praktických tipů pro evropský roadtrip se spolujízdou

Ve spolupráci s Lucií Radovou, českou novinářkou, cestovatelkou a blogerkou, vám přinášíme 10 praktických rad pro vaše nejen letní roadtripy spolujízdou.

V případě dotazů se prosím obraťte na pressCZ[at]blablacar.com.

Další informace nebo materiály najdete na:
Ke stažení

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte politikou cookies

Nabídni jízdu