Řidiči autobusů se chystají stávkovat. To ale vaše cestovatelské plány nemusí nijak ohrozit

Řidiči autobusů se chystají stávkovat. To ale vaše cestovatelské plány nemusí nijak ohrozit

V nejbližších dnech dopravní odbory rozhodnou, jestli budou řidiči autobusů stávkovat kvůli nízkým mzdám. Po pondělním jednání vlády s hejtmany je stávka o něco blíž. Nejvyšší představitelé krajů totiž peníze pro řidiče nesehnali.

Ve středu dopravní odbory rozhodnou, jestli budou řidiči autobusů stávkovat kvůli nízkým mzdám. Po pondělním jednání vlády s hejtmany je stávka o něco blíž. Nejvyšší představitelé krajů totiž peníze pro řidiče nesehnali. Pokud je pro vás autobusová doprava nedílnou součástí každodenního cestování za prací, rodinou či do školy, nezoufejte. Existuje totiž alternativa, které jsou oproti cestování autobusem levnější, rychlejší i pohodlnější – jde o nový fenomén s názvem spolujízda.

Pokud přijdete o spoj, domluvte si spolujízdu

Nejvýznamnějším poskytovatelem spolujízdy v Česku je společnost BlaBlaCar. Ta u nás působí déle než rok a jejích služeb využívá čím dál více lidí. Vzhledem k tomu, že stávka by se měla týkat především řidičů, kteří jezdí delší trasy, je BlaBlaCar výhodnou alternativou.

V rámci České republiky máme skvěle pokryté trasy mezi městy. Pokud vaše pravidelná autobusová linka nevyjede, stačí se podívat na stránky www.BlaBlaCar.cz a během pár kliknutí si můžete vybrat řidiče, se kterým se do školy nebo do místa vašeho zaměstnání svezete.“
- Martina Čmielová, manažerka komunikace

Pokud máte auto a chcete ušetřit za benzín, volná místa můžete ostatním nabídnout i sami.

BlaBlaCar ale není jen alternativou v nouzi. Dlouhodobě na většině tras nabízí oproti autobusovým linkám levnější variantu cestování, které je navíc výrazně pohodlnější a také rychlejší. Například nejfrekventovanější trasa Praha – Brno je s BlaBlaCarem o půl hodiny rychlejší než autobusem, navíc vyjde na 150 korun, což znamená více než 25% úsporu. Autobus totiž průměrně vyjde na 210 korun.

Podle průzkumu společnosti BlaBlaCar většina Čechů při cestování mezi městy preferuje automobil. Díky spolujízdě pak můžete nabídnout volná místa a snížit své výdaje na cestu.  Nejde přitom jen o službu pro studenty, průměrný věk uživatele BlaBlaCaru je 31 let.

„Kromě vyššího pohodlí, flexibility, nižších výdajů na cestování a rychlosti nabízí BlaBlaCar všem cestovatelům další benefit v podobě sociálního kontaktu. Sami si můžete zvolit řidiče podle toho, jak jste komunikativní, a třeba poznáte nové přátele.“ 
- Martina Čmielová

cestování praha brno

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte politikou cookies

Nabídni jízdu