Napsali o nás

In the press

Tip na výlet: Jarní Budapešť. Nejlepší čas pro návštěvu Budapešti jsou rozhodně jaro a podzim. Dopřejte si v tomto městě alespoň tři dny. A jak se tam dostat nejrychleji a nejlevněji? S BlaBlaCarem :)

Dopravovat se z místa A na místo B musíme, i když nejsme digitální nomádi a jenom někam cestujeme. Jak ušetřit na dopravě, rozebrali v dalším díle seriálu na Studentpoint.cz.

Jak Češi znají "lidské" služby? Nejznámější mezi českou on-line populací ve věku 18-60 let jsou společnosti Zonky ("lidé půjčují lidem peníze") a Dámejídlo.cz (rozvoz jídla). Společnosti Uber a Letgo.cz zná přibližně třetina lidí, Airbnb, BlaBlaCar a Liftago zhruba pětina.

Stávka řidičů autobusů v Jihomoravském kraji, řada lidí musela přestoupit do aut. Těm pomáhala spolujízda. Zprostředkovává ji například společnost BlaBlaCar: „Máme skvěle pokryté cesty mezi městy. Pokud někdo potřebuje svézt, na našem webu si zvládne snadno najít řidiče.“ Celá zpráva zde

Smartphone má dnes téměř každý. Denně ho používáme nejen na komunikaci, ale stále více na sociální sítě, surfování po internetu, nákupy nebo emaily. V autě může zastávat funkci navigace, přitom ale s tou správnou aplikací může posloužit mnohem lépe. Portál Žena v autě přináší tip na nejlepší aplikace pro cestování.

S dubnem jsme upravili Podmínky užití BlaBlaCaru a stručný přehled těchto úprav přinesl Měšec.cz. Spolujízda není jízda služebním autem nebo s kamiónem a musí být ryze nekomerční. Na to jsme se v definici nově více zaměřili.

Jak již z názvu vyplývá, tak pařížský startup BlaBlaCar, který lidem nabízí možnost spolujízdy, využívá k převozu výhradně auta. Nicméně jeden ruský strojvedoucí ze samarského města Syzraň se totiž údajně rozhodl, že bude využívat k rostoucímu trendu carsharingu svou dieselovou lokomotivu.

V Česku roste zájem o takzvanou sdílenou ekonomiku. Výrazný nárůst uživatelů zaznamenávají služby Airbnb nebo BlaBlaCar. Díky nim mohou lidé nabízet zájemcům pronájem volného pokoje či bytu na několik nocí, nebo třeba spolujízdu na delších i kratších trasách.

Je to rok, co BlaBlaCar vstoupil naplno na český trh. Koupil si k tomu i tuzemský Jízdomat. „V evropském průměru sedí v autě dva lidé, u nás jsou to průměrně tři,“ vysvětluje šéf tuzemské pobočky firmy Pavel Prouza. Budoucnost pro původně francouzskou firmu ale univerzální koncept spolujízdy vidí právě ve sdílené ekonomice.

V případě dotazů se prosím obraťte na pressCZ[at]blablacar.com.

Další informace nebo materiály najdete na:
Ke stažení

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte politikou cookies

Nabídni jízdu