3 otázky pro Filipa, ambasadora BlaBlaCaru

3 otázky pro Filipa, ambasadora BlaBlaCaru

Zajímá tě, kdo BlaBlaCar používá nejčastěji a kde tyto členy můžeš potkat? Přinášíme ti seriál o našich ambasadorech.

Seriál o ambasadorech BlaBlaCaru tě seznámí s našimi nejzapálenějšími členy a jejich příběhy. Ambasador je jedním z nejzkušenějších členů na BlaBlaCaru, který spolujízdou cestuje často a snaží se ostatním členům komunity jít příkladem. Aby ses jím stal také, je třeba mít vyplněný profil, ověřené kontakty, získat více než 12 kladných hodnocení a prožít s BlaBlaCarem více než 1 rok.

Ambasador BlaBlaCaru Filip

Představujeme ti Filipa (34 let), který získal 52 hodnocení. Prý je nejlepší na světě, aspoň to říká jeho maminka. :) Často cestuje mezi Českem a Německem.

ambasador blablacaru

Filipe, co je podle tebe skvělého na tom mít titul ambasadora?

Podle mě to přináší zvýšený zájem o spolujízdu. Lidé ti pak víc věří. Na tuto hodnost se nedá dostat jen tak, člověk musí skutečně aktivně jezdit, hodnotit a být spolehlivý. Ambasadorem jsem chtěl být už od začátku. Krom zvýšeného zájmu (možná, neumím posoudit, zda se podle toho lidé rozhodují pro spolujízdu se mnou) mi přijde fajn, když mě někdo vyznamená.

Proč si myslíš, že si spolujízdu s tebou spolucestující užívají?

Dá se se mnou povídat téměř o čemkoli. Snažím se však lidi do ničeho nenutit. Někdy je to možná na škodu, protože bychom všichni líp pokecali, ale když se cestující nechytne hned na začátku, netlačím na pilu. Klidně ať si hraje s mobilem, poslouchá muziku nebo spí.

Jaké je podle tebe nejlepší konverzační téma do auta?

Téma asi není podstatný. Hlavně, aby se člověk o něm chtěl bavit. Někdy se bavíme o autech, cestování, o jídle, o životě… Atmosféru ovlivňuje i počet lidí. Jednou jsem vezl pouze jedno děvče a krásně jsme pokecali o životě, o smyslu života, o jeho krásách. Někdy jedeme 4, dva vzadu hned usnou a ten na místě spolujezdce je nudnej. Zajímavý je, že skoro nikdy neposloucháme muziku. Buď je v autě noční klid a 2-3 lidi spěj, nebo si povídáme celou cestu a muzika by nás rušila.

A jako bonus nakonec… Jaký je Filipův tip pro pohodovou spolujízdu?

Lidi by se neměli bát projevit svou osobnost, ideálně už před jízdou, třeba nějakým stylizovaným profilem. Každej jsme nějakej, někdo je sympaťák, někdo spíš bručoun nebo arogantní typ (i s takovými jsem se svezl, když jsem musel), ale o tom to je: lidi podle mě nevyhledávaj spolujízdu jen pro nižší náklady, popřípadě lepší časy odjezdu/příjezdu, ale i pro tu atmosféru. Vezl jsem jednu cca 55letou ženskou a ta mi říkala, že si vybírá jen mladý řidiče, protože ti staří okolo 50 let jsou nudní, protivní, nedá se s nima pokecat a není s nima sranda. Lidi, hlavně asi řidiči, by se měli více profilovat, aby k sobě přitáhli podobně naladěný lidi. V tom je klíč k pohodové jízdě.

K tomu patří i určitá asertivita. Cestující si často vymýšlejí různé bonusy; kde chtějí být vyzvednuti, kde chtějí být vyloženi, toto, tamto…. Podle mě se musí jasně stanovit mantinely a to i přesto, že spousta informací je v profilu. Když jedu z Prahy do Norimberka, vždy odmítám jiné místo setkání než Metro Zličín. Sice se pár lidí naštve, ale důležitá je moje pohoda a včasný odjezd. Spolucestující by si měli uvědomit, že hlavou cesty je pouze řidič, protože ten pojede tak či tak.

ambasador blablacaru

Jaké jsou výhody ambasadorů na BlaBlaCaru?

Ambassadors Advantages: carAmbasadoři získávají nové spolucestující jednodušeji
Čím více hodnocení máš, tím důvěryhodnější osobou pro ostatní členy komunity jsi. Pokud jsi řidič, rychleji zaplníš volná místa v autě. V případě cestujícího ti většina řidičů rychleji potvrdí rezervaci.


Ambassadors Advantages: GiftAmbasadoři od nás získávají speciální bonusy
S našimi ambasadory nejdříve konzultujeme nové úpravy na webu, stejně tak od nás jako první dostávají partnerské dárky.


Ambassadors Advantages: VIPPozvánky na členská setkání BlaBlaCaru a další akce!
Naše ambasadory také upřednostňujeme při potvrzování účasti na setkáních a dalších akcích BlaBlaCaru.


Chceš se stát ambasadorem?

Vyplň si svůj profil!

Find out more about

Medailonky

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride