BlaBla Průvodce: Salzburg a Mozartovy kuličky

BlaBla Průvodce: Salzburg a Mozartovy kuličky

BlaBla Průvodce ti přináší nejlepší rady, co navštívit v českých i zahraničních destinacích, přímo od členů komunity BlaBlaCaru.

Filip s Dušanem z pořadu Výleťák, který můžeš pravidelně sledovat na Streamu, cestují po Česku i do zahraničí a vybírají si destinace, které by tě mohly inspirovat k dalšímu zajímavému výletu. Na jejich další výpravě do města Salzburg se svezli s řidičem Robertem z BlaBlaCaru.

Reportáž z cesty:

Objev zajímavá místa v rodišti Mozarta

Salzburg je město, na které se nezapomíná. Jakmile ho jednou navštívíš, a je jedno, jestli na den nebo na týden, dostane se ti pod kůži a budeš se chtít vrátit. Zamilují si ho milovníci historie, vyznavači dobrého jídla, rodiny s dětmi a samozřejmě Mozartovi obdivovatelé. Nejznámější ulicí celého Starého města je Getreidegasse, kde jsou nad průčelím obchodů zavěšené středověké znaky cechů. Nádherné barokní uličky, úzké průchody a náměstí tě přenesou do historie. Pevnost Hohensalzburg, vybudovaná v roce 1077, je největší zcela zachovalý hrad ve Střední Evropě. Na pevnost se přitom nemusíš šplhat pěšky. Už 100 let tu funguje lanovka podobná zubačce.

salzburg

Za vidění stojí i jeden z nejužších domů světa. Stojí mezi dvěma výstavnými domy a váže se k němu romantická pověst. Nádherný zážitek pro děti i dospělé nabízí Přírodovědné muzeum (Haus der Natur). Pyšní se jedním z nejkrásnějších akvárií ve střední Evropě.

Kde to žije?

Salzburg je proslavený i vynikajícím jídlem. Výborné jsou místní sýry, speciality ze zelí a ryby. Oblíbené je i Bierfleisch – hovězí maso dušené na černém pivu. Národním nápojem je pivo, které se tu vaří už 900 let. Nevšední zážitek nabízí návštěva nejstarší restaurace ve střední Evropě Stiftskeller St. Peter, o které byla zmínka už v roce 803. Pořádají se zde Mozartovy večeře, kdy k jídlu hrají muzikanti a zpěváci v historických kostýmech a s barokními hudebními nástroji. Podle receptů z Mozartovy doby jsou připravená i jídla.

Originální Mozartovy koule (Original Mozartkugeln) se v cukrárně Fürst vyrábějí stále podle původního receptu původním způsobem, tedy ručně. Nejprve se vytvoří koule z pistáciového marcipánu a obalí se nugátem a přelijí tmavou čokoládovou polevou. Po ztuhnutí se koule se zabalí do stříbrno-modrého staniolu s obrázkem Mozarta.

salzburg

Podle místních je Salzburg nejkrásnější v předvánoční době, kdy se na město snášejí sněhové vločky, všude svítí vánoční světélka, voní pečené kaštany a svařené víno. Kdo si chce užít čertovské řádění, měl by vyrazit do Salzburgu kolem svátku sv. Mikuláše, kdy se Starým městem prohání hrůzu nahánějící čerti v kožiších, opásaných řetězy s kravskými zvonci a s děsivě vyhlížejícími maskami na hlavách.


Chystáš se do Salzburgu na vánoční trhy?

Najdi jízdu         Nabídni jízdu


Šťastnou cestu!

salzburg

Dozvědět se více o

Průvodce

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte politikou cookies

Nabídni jízdu